Zima už je dlouhá

15.02.2017 17:00

Zima už je dlouhá 

Už se nám nechtělo sedět doma a nadávat na zmrzlou zem. Kam jen jít zahledat, když nejde kopnout do země? To je jasný....přece do vody. 

Tak jsme vyrazili. Kousek od Ústí nad Labem na řeku Labe. 

Magnet fishing, Zipsy, detektory kovu

Vzali jsme s sebou i magnet M 282 a zkusili jsme magnet fishing. Nejdříve jsme házeli z břehu. Magnet se nám párkrát chytil a tak měl Zipsy kalhoty mokrý až po kolena. Vzal si na sebe neopren a šel do vody, aby s magnetem dohodil dál. Měl štěstí, že si konec lana uvázal o balvan a mohl se přidržovat. Nevěřila jsem, že je v Labi takový proud. Občas to vypadalo, že Tom poplave až do Děčína. Na magnet jsme vytáhli menší i větší železa, ale také jednu německou helmu. Z té jsme měli radost. Když už byl Zipsy ve vodě, hledal ještě chvíli s detektorem Minelab CTX 3030. Nic zajímavého už nenašel. 

Magnet fishing, Zipsy, magnet M282

Pár rad na závěr aneb naše zkušenosti: 

1. Roztočíte-li magnet na laně u břehu, dejte pozor na kameny vedle Vás. Při nárazu o kámen, vezme magnet jiný směr a stoprocentně Vám přistane pod kolenem (stejně jako Zipsymu). 

2. Na házení magnetu z břehu stačí šňůra Paracord 15m – je tenčí, lehčí a dál stejně nedohodíte. 

3. Uvažujete-li o koupi magnetu, kupte silnější. Zkoušeli jsme několik magnetů na různé předměty (podkovy, rezavého Walthera atd.). Silnější magnet má větší plochu a tah. Předměty na magnetu lépe drží a nesklouznou tak snadno.

4. Jedna z možností jak správně uvázat magnet na lano zde

 

Zipsy a magnet 282M, magnet fishing, Labe

Zipsy, Tomáš Prejza , Minelab CTX 3039

Vikingové, Labe, detektory kovů Zipsy,

německá helma na magnet M282, Labe, detektory Zipsy

Zipsy a hemla, magnet fishing

Helma a magnet M282, Zipsy

Minelab CTX 3030, detektory kovů Zipsy

Zipsy a CTX 3030, Minelab

Magnet fishing a detectoring, Zipsy