Opět nalezeno

12.01.2017 14:38

Opět nalezeno

Během pondělí jsme měli dva zájemce o půjčení detektoru. V tomto počasí chodí hledat jen blázni nebo opravdoví nadšenci. Nešlo však o nové dobrodruhy, potřebovali najít ztracené klíče od auta. Protože neměli žádné zkušenosti s detektorem, domluvili jsme se, že jim klíče najdeme. 

Zipsy: V úterý jsme vyrazili na výlet. Nejdříve do Dubí u Teplic. Paní ztratila klíče cestou na parkoviště. Prima místo, všude auta, lampy a kanály. To že napadlo 30 cm sněhu ani nemluvím. Protože to bylo na sídlišti o fanoušky nebyla nouze. Půjčil jsem si náhradní klíče od majitelky a pípl jsem si je detektorem Minelab CTX 3030. Nastavení multitón, bez diskriminace. Jinak se asi ani klíče najít nedají. Poslechl jsem si tón, podíval jsem na vyobrazení ID čísla klíčů a umístění cíle na displeji. Pár falešných cílů jsem kopl, ale detektor opět zabodoval a po 30 minutách hledání jsem promrzlé majitelce VW Pola vrátil ztracené klíče. Paní měla náhradní klíče, takže její investice donového klíče by byla podle servisu cca 3900,- Kč. 

hledání klíčů, dubí, krupka, detektory kovů zipsy hledání klíče od auta, Dubí, půjčovna detektorů, detektory kovů Zipsy

Jitka: Také jsem pomáhala při hledání klíčků, poponášela jsem pinpointer nebo lopatu, udělala pár fotek, ale po chvíli jsem byla ve svém vycházkovém oblečení zmrzlá na kost. Po této zkušenosti jsme jeli domů, kde jsem si narazila čepici, vzala teplé ponožky a boty, rukavice i šálu. Takto vyzbrojená jsem mohla na další výlet. 

půjčovna detektorů, hledání na zakázku, detektory kovů zipsy

Zipsy: Druhý nešťastník byl podle hlasu v telefonu starší pán z Pohoří u Malečova. Tam to bylo o malinko těžší. Víc sněhu, ale to by nebyl takový problém, jako to, že pán ztratil klíče někde okolo domu. Možná před domem, když odhazoval sníh. Statek jako prase, všude ploty, kovové konstrukce, míchačka, pod dlažbou kari síť. Horor, snížil jsem citlivost na minimum, ale detektor pípá úplně na všechno a úplně všude. Dvakrát jsem obešel okolo auta, k brance a zpět, ale nic. Viděl jsem jak je pán zoufalý. Chtěl jsem ho uklidnit s tím, že si nechá udělat nový klíč. To jsem neměl dělat. Už se ptal na cenu u svého mechanika. Protože to byly jedinné klíče od auta, není z čeho udělat kopii. To znamená: nové zámky a novou spínací skříňku. Investice cca za 10.000,- Kč. Bylo mi ho líto, „nic, klíče najdem“ říkám a odhazuji svůj detektor v dáli. Popravdě jsem opřel CTXo o sloup. Beru lopatu, majitel přinesl síto na prohazování písku. Jen kde začít. Zapínám mozek a svůj jedenáctý smysl a ptám se kudy šel do domu. Přesouváme se před dveře domu. Tam jsem zkusil prohrábnout hromádku sněhu u plotu. A ejhle, při pátém prohození letí vzduchem i klíče. Tu obrovskou radost co měl pán v očích jsem neviděl ani u dětí u vánočního stromečku. Hledání asi 40 minut, ale vyplatilo se. Pozvání na čaj příjímáme. 

hledání klíčů od auta, detektory kovů zipsy, půjčovna detektorů nalezené klíče od auta, půjčovna detektory kovů Zipsy

Jitka: Stejně jako v předchozím případě jsem podobně přiložila ruku k dílu. Opravdu jsem chtěla pomoci, tak jsem se po pár minutách chytila malé plastové lopatky Minelab a přeházela již proházený sníh v okolí auta. Věřila jsem, že klíčky zapadly pod auto a nejsou přes hromadu sněhu vidět. Mé počínání nebylo až tak marné. Prací jsem se od pasu nahoru zahřála, jen na nohy mě byla zima. Když Zipsy klíče našel a šli jsme na čaj, byla jsem šťastná podobně jako pan domácí. Co z toho plyne?.....že si mám koupit jiný kalhoty. 

Lovu zdar Zipsy a Jitka

Zakázkové hledání - Detektory kovů Zipsy