Nevybuchlá munice a kulovnice

09.03.2015 10:04

Munici z WWII objevila v neděli mladá žena bez detektoru kovů

Při čištění žumpy u domu v obci Pěnčín na Prostějovsku. V žumpě bylo torzo kulové pušky ráže 7,92 x 57 mm, pěchotní munice, náložky TNT, zápalnice, zážehové hliníkové rozbušky a elektrické rozbušky.

Nevybuchlá munice WWII, detektory kovu Zipsy                                                             Ilustrační foto.

 

S detektorem kovů našel v Pardubicích nevybuchlou munici

Okolí o rozloze zhruba 200 na 300 metrů bylo kvůli nálezu asi na tři hodiny uzavřené, včetně silnice z Pardubic do obce Spojil.

Munice je ještě z války. 

Pyrotechnik na místě nalezl 30 kusů dělostřeleckých min, pěchotní munici a další přídavné náplně do min. 

Na místě byly ještě tři pěchotní granáty, které se pyrotechnik rozhodl ihned zneškodnit, ostatní munice byla převezená k likvidaci. 

Nevybuchlá munice WWII, detektory kovu Zipsy                                                                                                                                          Ilustrační foto

 

Doporůču všem, takové nálezy hned hlásit policii ČR na linku 158. Určitě s podezřelou municí nijak nemanipulujte. Žijete jen jednou!!!

 

Muž přinesl nalezenou munici. Takhle ne, pane!!!

Žatec – Muž našel nevybuchlou munici z druhé světové a odnes jí na policejní služebnu. V takových případech se má ale volat policie na místo, s předměty se nemá manipulovat.

Mladý muž našel na břehu řeky Ohře v žatecké ulici U Oharky předmět, který připomínal tvar nábojnice a nacházel se ve značně zkorodovaném stavu. Ve snaze, aby zabránil nějakému neštěstí, předmět sebral a přinesl ho na policejní služebnu. To je hodně špatně! Nález jakékoliv munice či předmětu připomínající výbušninu, je nutné to okamžitě oznámit policii na linku 158.  V žádném případě s nálezem nemanipulovat. Hrozí totiž nebezpečí exploze!

V tomto případě naštěstí vše dobře dopadlo. Policisté na služebně podezřelý předmět uložili na bezpečné místo a přivolali služebního pyrotechnika. Specialista na výbušniny nález prozkoumal a zjistil, že se jedná o dvě prázdné nábojnice ráže 24,5 a 30 mm vložené do sebe. I když v tomto případě možnost exploze vyloučil, nábojnice na místě převzal a odvezl k likvidaci.

 

Nevybuchlá munice WWII. detektory kovu Zipsy                                                                                               Ilustrační foto

 

Dávejte na sebe pozor :-)

Jitka