Nalezené poklady v Čechách

11.04.2017 13:05

Zprávy z domova 

Kučeř - Na pozemku rodiny Němcových nedaleko Milevska bagrista nalezl poklad mincí. Jde o mince z doby kolem 15.století a asi i pár pražských grošů. Mince vážící 1,5 kila byly spečené a čekají na vyčištění v prácheňském muzeu v Písku. 

Kučeř, stříbrné mince, poklad, detektory kovů Zipsy

Ilustrační foto

Zdroj: https://tn.nova.cz/clanek/bagrista-na-pisecku-nasel-vzacny-poklad-tucnou-odmenu-nechce.html 

Moravský kras - Na Velký pátek v Domě přírody Moravského krasu bude vystaven poklad stříbrných mincí z 13. století. Mince byly náhodou nalezeny loni. Nález byl ohlášen, archeologové místo prohledali a našlo se celkem 67 kusů. Jedná se o jednostranné moravské brakteáty, jeden český brakteát Přemysla Otakara II. a Václava II. nebo rakouské feniky Přemysla Otakara II. ražené ve Vídni v letech 1251-1276. 

brakteat, stříbrná mince, detektory-kovu-zipsy

Ilustrační foto

Zdroj: https://www.tyden.cz/rubriky/relax/cestovani/navstevnici-moravskeho-krasu-uvidi-poklad-stredovekych-minci_424850.html 

Plchůvky u Chocně - poctivý nálezce v loňském roce našel pár mincí a střípků keramiky. Nelenil a svůj objev nahlásil odborníkům z Plchůvek u Chocně. Celý poklad činí 450 stříbrných mincí z doby třicetileté války. Mezi mincemi bylo také šest stříbrných tolarů. 

stribrne mince, poklad, tolar, detektory kovů zipsy

Ilustrační foto

Zdroj: https://regiony.impuls.cz/u-chocne-lezel-vzacny-poklad-dgc-/pardubicky-kraj.aspx?c=A170404_090205_imp-pardubicky_kov