Na Sychrově

21.08.2017 12:28

Detektory kovů Zipsy a Skotské hry Sychrov 2017

 

Zdravím všechny příznivce dobré zábavy.

 

Někdy na začátku letošního roku jsme se s Jíťou rozhodli posunout se za hranice naší zemičky a to rovnou do Skotska. Netušil jsem ani, že je to tak snadné. V předprodeji jsme koupili lístky na Skotské hry na Sychrově. Že to není za naše hranice vím, ale po projití zámeckou bránou Sychrov jsme se ocitli ve Skotsku. Hudba, kostýmy, všude plno Whisky a pohodových kostkovaných lidí. I já jsem musel do kiltu, co pamatuju, tak to byl můj první víkend, kdy jsem nepotřeboval žádné spodní prádlo.

 

V pátek ještě přijeli i Angličan s Ivou a naši sousedi. Stany jsme stavěli na louce jako první, takže nejlepší místo s nádherným výhledem na Trosky.

 

Na večer se přesouváme do zámku. Všude okolo mraky stánků s vepříkama, s mladejma bejčkama a whiska tekla proudem. Celý večer se střídaly různé kapely. Hráli nám až do nevím. Protancovali jsme celou noc.Jestli se ten můj pohyb tak dá nazývat.

 

Ráno kupodivu bez problémů, v noci jsme čekali obr bouře a nic, nám se to vyhlo. Spadlo pár kapek. Spalo se krásně. Sousedi s Agličanem i s bandou slimáků. Sousedi jich měli plnej stan, pinkali je prstem přes stan na leteckej den. Ti blbci slizký se pořád vraceli, až měla sousedka fialovej prst. A Angličan, ten je rovnou pozval na návštěvu. Nechal sandále pod autem a oni mu tam udělali turbo mejdan, jak se na slimejše patří. Tolik sopla na jednou místě ještě nikdo neviděl. Já s Jíťou jsme v klidu posnídali a když se naši kamarádi rozloučili s jejich oslizlejma kámošema, šli jsme se zaregistrovat do soutěží.

 

Slavnostní zahájení her bylo v sobotu ve 12:00 hodin. Nástup sokolníků, dudáků a tanečnic za podpory dělostřelců. Super atmosféra, fakt jsem měl husí kůži.

 

Samotná soutěž byla rozdělená na několik disciplín.

Vrh kamenem 20kg. Hod cca 5m kládou, která se musí ve vzduchu otočit jednou dokola (udělat kolmý kruh k zemi směrem od soutěžícího). Hod do dálky kabelkou (kamennou cca 28kg). A farmářský běh, tady jsem myslel že umřu, soutěžící nese dvě kamenné tašky, kdy jedna váží 50kg. Ušel jsem 79m a potom mi vypověděly ruce službu. Angličan ušel 80m. Jen pro zajímavost rekord je 260m.Takže musíme vypít ještě hódně Tullamore. Svaly jsme oddělali úplně všichni. Soutěžila i Jíťa s Ivou, vynechaly pouze Farmářský běh.

 

Po soutěži nás začínajících profesionálů, přišli na řadu profesionální profíci a to teprve začala ta pravá soutěž, ale to musíte zažít, nejde to popsat nebo já to neumím. Prostě několik hodin maximálního adrenalínu a fandění. Chlapy předváděli neuvěřitelný výkony a padaly i rekordy.

 

Za mě, super akce. A to jsem měl ještě štěstí, protože když jsem přišel s odházenýma výkonama k rozhodčím, skočil jsem na obrazovce v průběžném pořadí jako třetí. Tak jsem si vyfotil obrazovku. Vyřádil jsem se jak malej kluk a příští rok jedu zase.

 

K vidění bylo spoustu věcí. Britské autoveterány, keltské kmeny, sokolníky, britské historické letectvo, prodejní stánky atd. Hrál se golf a degustola se whiska.

 

 

Těším se na Vás na Brandlíně, tentokrát na závodech detektorů.

 

Zipsy

 

Pár fotek

Detektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Jitka DvořákováDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš Prejza
Detektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Jitka PrejzováDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Jitka PrejzováDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Jitka PrejzováDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Iva KotlabováDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Jitka PrejzováDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Jitka KotlabováDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Jitka prejzováDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Jitka PrejzováDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Dan ZaurDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, TuláčekDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš Prejza , Marek ZaurDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš Prejza
Detektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš PrejzaDetektory kovů Zipsy na Sychrově, Skotské hry Sychrov 2017, Tomáš Prejza