Mezinárodní den archeologie

13.10.2016 10:19

Prší a prší...

Počasí jen pro otrlé hledače nebo milovníky hub. Co však podniknout s unuděnými dětmi?

Dne 15.10.2016  proběhne  již třetí ročník akce Mezinárodní den archeologie na několika místech v České republice, ale i v zahraničí. Archeologové tak chtějí přiblížit obor archeologie veřejnosti v podobě zkušebních vykopávek, rodinných festivalů, návštěvou archeo lokalit apod.

 

Akce s bohatým programem se koná například v Praze, Jílovém u Prahy, Keltském oppidu Závist, muzeu v Českém Krumlově, na hradě Lanštejn, Husitském muzeu v Táboře, muzeu v Plzni, muzeu v Kadani, skanzenu Březno u Loun, NPÚ v Lokti, muzeu v Turnově, Archeoparku pravěku Všestary dále v Pardubickém kraji, na Vysočině a na Moravě.

V Ústeckém kraji se oslavy konají od 10.00 do 15.00hod. na nádvoří zámku v Teplicích (Regionální muzeum v Teplicích). Děti zde mohou vyzkoušet hru na pravěké hudební nástroje, pečení pukanců, postavit přístřeší nebo vyrobit bubínky a chrastítka.Vstupné zdarma.

detektory kovu zipsy, archeo teplice

(Ilustrační foto)

 

V muzeu města Ústí nad Labem od 10.00do 16.00 je připravena dílna na štípání pazourku, pravěká hudba, počítačová hra Zubr Emil v bludišti, přednáška Čas pravěkých lovců. Vstupné 30,-Kč a 50,-Kč.

detektory kovu zipsy, archeo ústí nad labem

(Ilustrační foto)

V Oblastním muzeu v Litoměřicích je zdarma vstup do expozice muzea a na výstavu "Smrtí to nekončí aneb tisíc let spali ve stínu Radobýlu".

Oblastní muzeum v Mostě od 10.00 do 18.00 hod. si připravilo několik přednášek, ukázky zbraní, vojenské techniky a  výzbroje s názvem "Oživlá historie II. světové války". Krom toho uvidíte oděvy a předměty Keltů a Římanů. Vstupné 50,-Kč, snížené 25,-Kč a rodinné 100,-Kč.

Nenechte si ujít den plný zábavy.